meteor / / Historia zespołu 

Historia zespołu

Zespół działa nieprzerwanie od początku lat 80-tych. Z pierwotnego składu zostali Wiesław i Czesław, którzy grają ze sobą już od ponad 30 lat. Mirosław dołączył w roku 2007 (grając poprzednio - od prawie 35 lat - na weselach z innym zespołem, notabene najbardziej chyba zasłużonym na Olkuskim terenie), natomiast Piotr jest w zespole od roku 2005 (wcześniej - od 1992 roku - grał z innymi zespołami na weselach w okolicach Nowego Targu - Hej!). Ostatnimi czasy zespół sukcesywnie wymienił cały sprzęt nagłaśniający na nowy (i oczywiście znacznie lepszy).

Poza działalnością w zespole Meteor niektórzy członkowie zajmują się profesjonalnie muzyką rozrywkową. I tak np. Piotr należy do zespołu , koncertującego w kraju i za granicą, mającego na swym koncie kilkanaście kaset i płyt (w tym solowe) oraz kilkanaście teledysków emitowanych w telewizji Polsat, TV Silesia, ŚTM, TVS, TV4 i wielu lokalnych stacjach. Piotr oprócz tego nagrał wiele kaset i płyt z zespołem grającym piosenki poetyckie, wygrywając jednocześnie wiele ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali, występował w telewizji TVP 1, TVP 3 - Katowice, TV Polonia, TVS, ŚTM, oraz gra w zespole , który nagrał kasetę i kilka płyt z muzyką religijną, wydanych m. in. przez Edycję Św. Pawła, a z którym również koncertuje w kraju i za granicą. W różnych składach pojawiał się na scenach obok takich wykonawców jak Wolna Grupa Bukowina, Stare Dobre Małżeństwo, Dżem, Małgorzata Ostrowska, Elżbieta Adamiak, Jarosław Wasik, Bez Jacka, Magda Umer, Stanisław Sojka, Janusz Yanina Iwański, Andrzej Sikorowski, Robert Kasprzycki, Martyna Jakubowicz, Raz Dwa Trzy, Marek Grechuta, Michał Bajor, Voo Voo (Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski), Antonina Krzysztoń, Grzegorz Turnau, Tadeusz Krok, Lidia Jazgar z zespołem Galicja, Ryszrd Rynkowski, Bayer Full, Obstawa Prezydenta, Myslovitz, Siewcy Lednicy, Grzegorz Stasiak, Grzegorz Halama czy Piotr Bałtroczyk i inni. Koncertował w takich miejscach jak: Paryż (Francja), Berlin (Niemcy), Mediolan (Włochy), Turyn (Włochy) i wiele innych w całej Polsce. Kto wie, może kiedyś będziecie się mogli Państwo pochwalić, wskazując na znaną postać z telewizji, że "ten człowiek" grał u Was na weselu?

Zespół gra muzykę na żywo, nie pomagając sobie dyskietkami ani innymi rodzajami półplaybacków. Nagłośnienie firm JBL , Yamaha , Peavey , Fender , Gallien Krueger i Mesa Boogie oraz instrumenty renomowanych firm takich jak  Roland , Korg , czy Fender  gwarantują doznania muzyczne na najwyższym poziomie. Głosy docenione przez publiczność kilku pokoleń gości weselnych nie wymagają chyba dalszej rekomendacji. Długoletni staż zarówno poszczególnych muzyków, jak i całego zespołu, gwarantuje z kolei bogactwo i różnorodność repertuaru oraz profesjonalny poziom wykonywanych utworów. Najlepszym dowodem na to jest częstotliwość, z jaką musimy udowadniać, że gramy na żywo i nie używamy żadnych półplaybacków ani samograjów.

 

 

. . . . .

Copyright ©2006&2007 by Meteor

Kreator Stron www